517
533359

VAS, porslin. Troligen Republik, 1900-tal med Qianlongs sigillmärke.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Balusterformad med utvikt mynning, på livet dekor av trädgårdsscen med dansande och spelande kvinnor, halsen med rik blomdekor mot röd fond i emaljfärger. Höjd 32,8 cm.

Slitage.