VAS, porslin. Troligen Republik, 1900-tal med Qianlongs sigillmärke.
Balusterformad med utvikt mynning, på livet dekor av trädgårdsscen med dansande och spelande kvinnor, halsen med rik blomdekor mot röd fond i emaljfärger. Höjd 32,8 cm.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in