Arne Jones E1299
523
482946

VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Rik dekor i famille rose, reserver med figurala motiv i form av krigsscener. Pålagd dekor i form av drakar och hänklar i form av lejon. Höjd 45,8 cm

Nagg. Spricka. Borrad, plastad.

Tilläggslista

Drilled to bottom, coated.