620
527154

Bernhard Oscarsson

(Sverige, 1894-1977)
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 210 - 7 100 EUR
6 550 - 7 480 USD
Klubbat pris

Bernhard Oscarsson
(Sverige, 1894-1977)

Vintervy över Birger Jarlsgatan

Signerad Oscarsson och daterad 1937. Duk 46,5 x 33,5 cm.

Proveniens

Privatsamling.

Formgivare