Madeleine Pyk – en samling F769
890
492472

Peter Lely (Pieter van der Faes), hans krets

(Holland/England, 1618-1680)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
(Holland/England, 1618-1680)

PETER LELY (PIETER VAN DER FAES), Hans krets, olja på duk, ej signerad.

Dam i gul klänning. Duk uppklistrad på pannå 120 x 90 cm.

Duk uppklistrad på pannå. Retuscher, krackelerad. Lagningar.

Tilläggslista

Föreställer troligen Anne Hyde av England (1637-1671). /Probably depicting Anne Hyde of England (1637-1671)