957
525400

SALTKAR, av Pyetr Baskakov, Moskva 1800-talets slut.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Runt. Förgyllt, med dekor av cloisonnéemalj i blått, ljusblått, vitt, rött, grönt, ljusgrönt, lila och turkost. Höjd 4 cm, diameter 6 cm.