Klassiska 580

25 föremål
650. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
651. ANDERS ZORN, etsning (III état av III), 1890, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
652. ANDERS ZORN, etsning (II état av II), 1898, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
653. Anders Zorn, "Byst".
653. Anders Zorn, "Byst".
Klubbat pris
10 200 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
654. Anders Zorn, "Fru Emma Zorn".
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
655. Anders Zorn, "Grodan".
655. Anders Zorn, "Grodan".
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
656. ANDERS ZORN, etsning (II état av II), 1910, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
657. Anders Zorn, "Fiskare i Saint Ives".
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
658. ANDERS ZORN, etsning (I état II), 1900, signerad med blyerts,
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
659. ANDERS ZORN, etsning, 1904, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
662. Axel Fridell, "Mr. Simmons (Tidningsläsaren)".
Klubbat pris
58 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
663. Edvard Munch, "Ingse Vibe".
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
664. ANDERS ZORN, etsning (III état av III), 1916, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
666. Carl Larsson, "Självporträtt i målarblus".
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
669. Isaac Grünewald, "Självporträtt".
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
672. David Petrovich Sterenberg, Porträtt av Majakowskij.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
673. David Petrovich Sterenberg, Stilleben (3).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
674. David Petrovich Sterenberg, Landskap (3).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
675. David Petrovich Sterenberg, Arbetare (2).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK