263280

102A. OLLE BONNIÉR, olja på duk uppklistrad på pannå.

Signerad O Bonnier och daterad -55.

Utan titel. 41 x 72 cm.

Smärre slitage. Fläckar. Originalträlisten med färgbortfall och små skador.

Följerätt
Ja
Proveniens

Tidigare i Hildur Nordins samling, Stockholm.
Inköpt 1984 hos Galerie Aronowitsch, Stockholm av nuvarande ägare.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK/10 834 - 13 543 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Teknik: Duk uppklistrad på pannå.

Thomas Millroth, 1995, "Olle Bonnier", sid 109-110.