103
539882

Carl Fredrik Reuterswärd

(Sverige, 1934-2016)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 340 - 2 810 USD
Klubbat pris

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Carl Fredrik Reuterswärd
(Sverige, 1934-2016)

CARL FREDRIK REUTERSWÄRD, blandteknik på papper uppfäst på duk. Signerad.

"The artist as a zzleeping partner". Utförd 1981. 74 x 65 cm.

Obetydliga veck längs kanterna. Smärre slitage.

Formgivare