231
574663
René Portocarrero
(Kuba, 1912-1985)

Kvinnoporträtt (Figuras sedentes)

Signerad Portocarrero och daterad -77. Blandteknik 64 x 46 cm.

Utropspris:

40 000 - 45 000 SEK

4 334 - 4 875 EUR

Klubbat pris:
42 000 SEK
Proveniens

Gåva direkt från konstnären i Havanna, Kuba, 1977