231
574663

René Portocarrero

(Kuba, 1912-1985)
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 550 - 3 990 EUR
3 700 - 4 170 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

René Portocarrero
(Kuba, 1912-1985)

Kvinnoporträtt (Figuras sedentes)

Signerad Portocarrero och daterad -77. Blandteknik 64 x 46 cm.

Proveniens

Gåva direkt från konstnären i Havanna, Kuba, 1977