303
545293

SKÅL, glas Loetz, Österrike ca 1900.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Rund med fyra rödbruna applikationer, iriserade glasmassa. Graverad signatur Loetz Austria. Diameter 21,5 cm, höjd 6,5 cm.

Lagning på två applikationer, litet nagg.

Tilläggslista

Lagning på två applikationer, repairs at parts of the applicated glass.