448
517974

JOSEF FRANK, bokyllor, tre sektioner, Firma Svenskt Tenn, modell 2255.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 510 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Tvådelade, underdelen med låda och ett dörrpar, överdelen med lösa hyllplan. Vit- och grönlackerade, skiva och nyckelbricka i valnöt, draghandtag av mässing, en sektion med vitrin. Vardera längd 100 cm, djup 50 cm, höjd 225 cm.

Smärre skador och slitage. (3)