544
522763

AXEL EINAR HJORTH, stolar, ett par, "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Axel einar hjorth, stolar, ett par, "lovö", nordiska kompaniet, 1930-tal.

Furu, syrabetsad och oljad, lösa tygklädda plymåer.

Slitage, smärre skador. (2)

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

1 083 - 1 300 EUR

Klubbat pris:
60 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77