585
577812

DRAPERI. "Vingåkra". Gobelängteknik. 193,5 x 161 cm. Komponerat av Barbro Nilsson.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Komponerat 1942 eller 1943.

Något slitage och smutsigt, smärre skador. En kortsida något skadad.

Barbro Nilsson sid 49.

Ovanligt mönster på auktion.