Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
606
546750

GALLERIMATTA. "Bankrabatten grön". Flossa. 310,5 x 111,5 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 880 - 5 810 EUR
4 440 - 6 650 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson).
Komponerad 1966.

Obetydligt slitage, smutsig, smärre fläckar. Fransar saknas.