611
546748

MATTA. "Höstmattan". Rölakan. 328 x 221 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 510 - 5 260 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1918. Tillverkad efter 1941.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.