612
526961

MATTA. "Höstmattan" - tidig variant. Rölakan. 303,5 x 200 cm. Signerad MMF

Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
710 - 1 070 EUR
741 - 1 110 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1918. Tillverkad .... Brev/kort medföljer.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre hål och skador. Skadade sidor, originalfransar saknas.