614
575173

MATTA. "Vit botten". Rölakan. 352 x 250,5 cm. Signerad MMF

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad före 1919. Tillverkad före 1942.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar. Senare fransar.