624
566373

MATTA. "Timglas". Rölakan. 238,5 x 267,5 cm. Signerad SB

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

(Sigvard Bernadotte.). Tillverkad på Nils Nessims Textilateljéer, 1940-1950-tal.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Senare fransar.