650
567423

MATTA. "Muren, ljusblå". Rölakan. 309,5 x 199 cm. Signerad AB MMF S MR

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström Suomi, Marianne Richter). Komponerad 1971.

Obetydligt slitage, smutsig, fläckar. Senare fransar.