649
573956

MATTA. Rölakan. 337,5 x 256,5 cm. Signerad B. Sverige omkring 1970.

Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1 530 - 1 720 EUR
1 740 - 1 950 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Blåmelerad botten med stora polykroma stiliserade blommor.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar.

Proveniens

Inköpt i Båstad 1971.