653
560222

MATTA. "Ädelstenen, grön". Rya. 207 x 139,5 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1944.

Ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Skadade fransar, de flesta saknas.