"Västgötamonument"
Signerad Jarl Ingvarsson a tergo. Utförd 2001. Olja på duk och trä 121 x 97 cm.
Galleri 1, Göteborg.
Samling Saltarvet, Fiskebäckskil.
Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Jarl Ingvarsson; Målarnas målare", 14 april - 13 maj 2012.
Mårten Castenfors (red), "Samling Saltarvet", 2001, avbildad helsida sid 39.
Mårten Castenfors och Louise Fogelström (red), "Jarl Ingvarsson; Målarnas målare", Liljevalchs utställningskatalog nr 489, 2012, avbildad.