Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
313
587127

Linnéa Jörpeland

(Sverige, Född 1971)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Linnéa Jörpeland
(Sverige, Född 1971)

"Night Birds"

Signerad L. Jörpeland och daterad 06. Blandteknik. Längd 32, bredd 33 cm.

Proveniens

Knäpper + Baumgarten, Stockholm.

Knäpper + Baumgarten, Stockholm, "Linnéa Jörpeland", 6 april - 7 maj 2006.