326
585165

Donald Baechler

(USA, 1956-2022)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 500 - 21 900 EUR
18 200 - 22 800 USD
Klubbat pris
190 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Donald Baechler
(USA, 1956-2022)

"The French Exception"

Signerad DB och daterad 2003 a tergo. Akryl och blandteknik på duk 183 x 122 cm.

Proveniens

Galleri Lars Bohman, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.

Galleri Lars Bohman, Stockholm, "Donald Baechler", 28 augusti - 28 september 2003.