1002
592542

ANTIK TÄBRIS. 169,5 x 126,5 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Blekrosa spegel med polykrom medaljong, hörnornament och blommönster. Smal benvit huvudbård med stiliserad blom- och bladranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och fällningar, lagningar. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med trampveck och smärre lagningar, kortsidorna saknar några knutrader.