1001
537285

ANTIK TÄBRIS. 436 x 333 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
ANTIK TÄBRIS. 436 x 333 cm.

Terrakottafärgad botten med stor polykrom medaljong, hörnornament och blommande grenar. Terrakottafärgad huvudbård med stor blom- och palmettranka.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, något skadade sidor.