104
588781

BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet 14/1500-tal.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 270 - 9 690 EUR
8 320 - 11 100 USD
Klubbat pris
145 000 SEK

Sukhavati Avalokiteshvara. Sittande på dubbel lotustron. Höjd 15,8 cm.

Förgyllning med slitage.