105
577947

FIGURIN, delvis förgylld och bemålad brons. Vajrasattva, Tibet, 1700-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Sittande i meditativ ställning på en dubbel lotustron, hållande vajra och ghanta. Höjd 21 cm.

Slitage.

Tilläggslista

Tibet.