Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
1556 föremål
102. ASK med LOCK, porslin. Republik (1912-1949).
102. ASK med LOCK, porslin. Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
103. GUANYIN, brons. Mingdynastin 1600-tal.
103. GUANYIN, brons. Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
300 000 SEK
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
104. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet 14/1500-tal.
104. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet 14/1500-tal.
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
107. BUDDHA, delvis förgylld brons.  Sino-tibetansk, 1700-tal.
107. BUDDHA, delvis förgylld brons. Sino-tibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
108. GUANYIN, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
108. GUANYIN, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
110. THANGKA, Tsong Khapa, Tibet, troligen 1700-tal/tidigt 1800-tal.
110. THANGKA, Tsong Khapa, Tibet, troligen 1700-tal/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
875 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
112. MÅLNING, Buddha, Qing dynastin, troligen 1800-tal.
112. MÅLNING, Buddha, Qing dynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
113. RITUELL DOLK (Phurpa), brons, Tibet, troligen 1700-tal.
113. RITUELL DOLK (Phurpa), brons, Tibet, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
114. TEKANNA, kopparlegering och silverinläggningar. Tibet, 1800-tal.
114. TEKANNA, kopparlegering och silverinläggningar. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
116. TEMPELDEKORATION. Tibet/Mongoliet 1800-tal.
116. TEMPELDEKORATION. Tibet/Mongoliet 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
117. BOJAN med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
117. BOJAN med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
118. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
118. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
119. BOJAN, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
119. BOJAN, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
120. BOJAN, porslin, Qingdynastin 1700-tal.
120. BOJAN, porslin, Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
121. BOJAN, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
121. BOJAN, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
122. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
122. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
123. URNA med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
123. URNA med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
124. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
124. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
240 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
125. BÄLTESSPÄNNE, nefrit, sen Qingdynasti (1644-1912).
125. BÄLTESSPÄNNE, nefrit, sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
126. BÄLTESDEKORATION, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
126. BÄLTESDEKORATION, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
127. PENSELBAD, nefrit. Sen Qingdynastin (1644-1912).
127. PENSELBAD, nefrit. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
128. SKÅL, "Spinach" jade, Qingdynastin 1800-tal.
128. SKÅL, "Spinach" jade, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
129. SKÅL med LOCK, nefrit. Arkaiserade, 1900-tal.
129. SKÅL med LOCK, nefrit. Arkaiserade, 1900-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
131. PLAKETT, nefrit. Kina, 1900-tal.
131. PLAKETT, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
132. FIGURIN, nefrit. Kina. Qingdynastin (1644-1912).
132. FIGURIN, nefrit. Kina. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
133. PLAKETT, nefrit, Kina, arkaiserande.
133. PLAKETT, nefrit, Kina, arkaiserande.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
134. LEJON, nefrit. Kina 1900-tal.
134. LEJON, nefrit. Kina 1900-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
135. FABELDJUR, jade, troligen Qingdynastin (1644-1912).
135. FABELDJUR, jade, troligen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
136. SKULPTUR, jade, 1900-tal.
136. SKULPTUR, jade, 1900-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
137. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
137. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
138. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin, med Chenghuas märke, Kangxi (1662-1722).
138. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin, med Chenghuas märke, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
139. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
139. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
140. SKÅL, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
140. SKÅL, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
141. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi. (1662-1722).
141. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi. (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
142. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
142. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
143. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
143. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
144. FAT, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
144. FAT, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
145. VÄGGVAS, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
145. VÄGGVAS, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
146. TEDOSA, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1622-1772).
146. TEDOSA, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1622-1772).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
147. BOJAN, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
147. BOJAN, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
148. SKÅLFAT / SMÖRSNÄCKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
148. SKÅLFAT / SMÖRSNÄCKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
149. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
149. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
150. VAS, biskvi. Qingdynastin (1644-1912).
150. VAS, biskvi. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
151. PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
151. PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
152. URNA med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
152. URNA med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
153. SKÅLFAT, biskvi, Qingdynastin, 1800-tal.
153. SKÅLFAT, biskvi, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
154. VAS, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
154. VAS, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
155. VAS, porslin, sen Qingdynastin (1644-1912).
155. VAS, porslin, sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
156. URNA, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
156. URNA, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
157. KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
157. KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
158. KRUKA, porslin, famille verte, Qingdynastin 1800-tal.
158. KRUKA, porslin, famille verte, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
159. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
159. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
160. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
160. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
161. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
161. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
161A. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
161A. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
162. SKULPTUR, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
162. SKULPTUR, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
163. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
163. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
164. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
164. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
165. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
165. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
166. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
166. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
167. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
167. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
168. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
168. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
169. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
169. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
170. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
170. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
171. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
171. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
172. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
172. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
173. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
173. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
174. KNAPPAR, fem stycken, pärlemor. Qingdynastin (1644-1912).
174. KNAPPAR, fem stycken, pärlemor. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
175. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
175. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
176. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
176. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
178. SKÄRM, hardwood och pärlemor, fyrdelad. Qingdynastin, 1800-tal.
178. SKÄRM, hardwood och pärlemor, fyrdelad. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
179. "DOCTORS LADY", elfenben. Troligen Indien, 1600-tal.
179. "DOCTORS LADY", elfenben. Troligen Indien, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
180. BÖNESNURRA, koppar och brons. Tibet/Nepal ca 1900.
180. BÖNESNURRA, koppar och brons. Tibet/Nepal ca 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
183. SKÅL, silver. Wang Hing & Co, Hongkong, tidigt 1900-tal.
183. SKÅL, silver. Wang Hing & Co, Hongkong, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
184. FIGURIN, lergods. Qingdynastin, 1600-tal.
184. FIGURIN, lergods. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
186. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
186. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
187. SKÄRM, brons med ställ av trä. Qingdynastin.
187. SKÄRM, brons med ställ av trä. Qingdynastin.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
189. BUDDHA, brons. Mingdynastin.
189. BUDDHA, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
190. FIGURIN, brons. Mingdynastin.
190. FIGURIN, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
1 550 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
191. FOHUND, brons, troligen Mingdynastin (1368-1643).
191. FOHUND, brons, troligen Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
192. STÄLL, brons. Mingdynastin (1368-1643).
192. STÄLL, brons. Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
193. LOCK, brons. Troligen Qingdynastin.
193. LOCK, brons. Troligen Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
194. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
194. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
196. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
196. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
197. VAS, brons. Mingdynastin (1368-1643).
197. VAS, brons. Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
198. SPEGEL, brons. Qingdynastin (1644-1912).
198. SPEGEL, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
199. SPEGEL, brons troligen Mingdynastin (1368-1643).
199. SPEGEL, brons troligen Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
200. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
200. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
380 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK