176
594119

SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris

Paneler av dreamstone på bottenplatta och mynningsring av sten. Skurna fötter av trä. Höjd exklusive fötter ca 10,5 cm.

Nagg.

Proveniens

The Collection of Hans Albertsen (1855-1940), Denmark.