1048
520292

BÄGARE, av Johan Smitt, Kristianstad 1777.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Delvis förgylld, på kärlad fot med svängda knäckar. Vågband och stämplad lamberquindekor. Höjd 20 cm, vikt 447 gram.