105
577947

FIGURIN, delvis förgylld och bemålad brons. Vajrasattva, Tibet, 1700-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 750 - 7 660 EUR
6 500 - 8 670 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Sittande i meditativ ställning på en dubbel lotustron, hållande vajra och ghanta. Höjd 21 cm.

Slitage.

Tilläggslista

Tibet.