1073
591938

ÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris

Målad polykrom och förgylld dekor av blommor. Höjd 11,8cm.

Slitage av förgyllningen.

Proveniens

From the Collection of Nils Nessim.