1089
541197

KÅSOR/SALTKAR, ett par, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1899-1908.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgyllda, med dekor av cloisonnéemalj i turkost, grönt, rosa, gult, orange, blått och vitt. Ristat inventarienummer. Längd 8 cm.

Obetydliga emaljskador.