1093
590492

SERVETTRING, av 11:e Artellen, Moskva 1908-1917.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Förgylld, med dekor av cloisonnéemalj i ljusblått, rosa, turkost, blått, gult, grönt, lila, rött, mörkgrönt och orange. Längd 5 cm, höjd 3,5 cm.

Obetydliga emaljskador.