1094
541195

GRÄDDKANNA, av 11:e Artellen, Moskva 1908-1917.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Förgylld, med dekor av cloisonnéemalj i turkost, blått, lila, grönt, rosa, vitt, gult och mörkblått. Höjd 8 cm.

Emaljskador.