1095
583658

KONFEKTKORG, icke identifierad mästare, S:t Petersburg 1800-tals förra hälft.

Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
670 - 766 EUR
758 - 867 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Delvis förgylld. Rektangulär, på fot med godroner, stämplad kantbrodyr och palmetter, fällbar hänkel. Längd 18 cm, vikt 310 gram.