1341
534355

BYRÅ. Italien, 1700-talets slut.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny, valnöt och citron. Rak form med nedåt avsmalnande ben. Tre lådor. Samkomponerad fasad med blomsterrankor samt blommor. På gavlarna antikiserande figurer. Längd 122, bredd 56, höjd 87 cm. Nycklar medföljer.

Lagningar, maskstungen.