1456A
593895

LJUSSTAKAR, ett par. Wedevåg. Sengustavianska, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Mässing och svärtat trä. Kolonnformat skaft på kvadratisk sockel. Urnformad godronnerad ljuspipa. Stämplade under ljusmanschetter W under krona. Höjd 22 cm.