1459
583420

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, sent 1700-tal. Louis XVI.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Förgylld brons. Rund välvd fot. Dekor av eklövskransar. Höjd 29 cm.

Ytslitage. Olika ljusmanschetter.