151
522618

PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Föreställande den druckna Tangpoeten Li Taibo vilande mot en vintunna, dekor i famille vertefärger. Längd 16,5 cm.

Skador, lagningar