1529
579497

SPETSGLAS. Sverige, 1700-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
SPETSGLAS. Sverige, 1700-tal.

Graverad dekor av Gustav IIII:s (Gustav IV Adolf) monogram, Gustav III:s son, inom lagerkvistar. Höjd 14,2 cm.

Förgyllningen med slitage.