1541
578408

KOPP med FAT, porslin. Meissen, 1730-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Målad polykrom och förgylld dekor av scenerier efter Watteau. Koppens diameter 7,1 cm.

Smärre slitage av förgyllningen.