175
587592

SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris

Paneler av dreamstone på bottenplatta och mynningsring av sten. Skurna fötter i trä. Höjd exklusive fötter ca 10,5 cm.

Nagg.

Proveniens

The Collection of Hans Albertsen (1855-1940), Denmark.