180
590536

BÖNESNURRA, koppar och brons. Tibet/Nepal ca 1900.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris

Överdel innehållandes textremsa. Längd 20 cm.

Slitage, lösa delar, textremsan med slitage. Skaft saknas.

Proveniens

The Collection of Hans Albertsen (1855-1940), Denmark.