236
592523

VAS, pekingglas. Sen Qingdynasti (1644-1912), med Guangxu fyra karaktärers märke.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Bärnstensfärgad med mörkbruna fläckar. Höjd 21 cm.

Slitage, obetydliga fotringsnagg.