237
545345

RÖKELSEKAR, stengods. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vitglaserad tripod med bambuformade hänklar. Diameter 25 cm. Höjd 17 cm.

Lagning, spricka.

Proveniens

Familjen Tawaststjerna.