290
584790

URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
935 - 1 120 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Dekor i underglasyrblått av växter, maskaronhänklar samt på locket knopp i form av fohund. Höjd 65,5 cm.

Sprickor.

Proveniens