291
552528

URNA, porslin, Mingdynastin 1500-tal.

Urna, porslin, mingdynastin 1500-tal.

Dekor i underglasyrblått med lotusrankor. Höjd 29 cm. Trälock och ställ medföljer.

Spricka, nagg.

Utropspris:

50 000 - 75 000 SEK

Klubbat pris:
155 000 SEK
Proveniens

Hans Öström, No 669

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61